CZECH MADE MAN
 
O filmu Herci

Herci

Jan Budař

Jan Budař

Postava ve filmu: Jakub Vrána

Herectví vystudoval na brněnské JAMU (1996-2000).

Hrál v řadě tuzemských divadel, mj. v brněnském Studiu Marta, v Národním divadle Brno, v královehradeckém Klicperově divadle, brněnské Huse na provázku, v Městském divadle v Karlových Varech, pražském Národním divadle a dalších. V letech 2000-2003 byl ve stálém angažmá pražského Divadla Na zábradlí. Zatím čtyřikrát získal Českého lva, za filmy Nuda v Brně (scénář, mužský herecký výkon v hlavní roli), Mistři (mužský herecký výkon ve vedlejší roli) a Václav (mužský herecký výkon ve vedlejší roli). Hraje s kapelou Eliščin band, s níž vydal už dvě alba - Uletěl orlovi a Proměna.

Role Vrány, který se v mládí živí vykrádáním telefonních automatů a menšími podvody, při nichž se ale často nechává chytit, dává velkou hereckou příležitost třiatřicetiletému Janu Budařovi. "Je to takový experimentátor s přirozeným talentem vydělávat peníze, který se ničeho nebojí," charakterizoval svou postavu, jež se po zkušenostech s tyranským otcem-alkoholikem rozhodne stát se boháčem.

V životě Vrány hraje velkou roli náhoda a štěstí. "Mně je blízký i tím, že jeho povaha ho dokáže zavát do různých koutů světa, kde zažívá neuvěřitelné situace," uvedl herec.

Czechmademan by se měl žánrem i zpracováním výrazně odlišovat od toho, co bylo na domácí scéně natočeno. "Měl by to být film, který všechny překvapí a v dobrém slova smyslu i ohromí," uvedl Budař, jemuž scénář předepisuje i milostné scény. "Bude tam i menší milostná scéna se dvěma ženami, a to na "dvojí způsob", ale nerad bych prozrazoval více," dodal.

Milan Šteindler

Milan Šteindler

Postava ve filmu: Čáp

Po ukončení střední školy nastoupil na FAMU, obor režie, a toto studium završil v roce 1985. Už o rok předtím začal pracovat ve Filmových ateliérech Barrandov jako asistent režie. V průběhu 80. let se divadlo Sklep stalo významným kulturním fenoménem Prahy a Milan Šteindler se mu v tomto období intenzivně věnoval. "Sklepácká" popularita přinesla Šteindlerovi koncem 80. let výraznou roli v moralitním snímku Věry Chytilové KOPYTEM SEM, KOPYTEM TAM a krátce poté se objevil v experimentálním filmu PRAŽSKÁ PĚTKA v roli průvodce a komentátora filmového dění. Práci na Barrandově završil Šteindler v roce 1989 svým režijním debutem VRAŤ SE DO HROBU, který byl do kin uveden o rok později. Mezi nejvýznamnější práce z této doby patří výstupy v seriálu ČESKÁ SODA. V roce 1994 si zopakoval spolupráci na scénáři s Halinou Pawlovskou, a zrodil se tak zajímavý snímek se zvláštní poetikou - "smutná" komedie DÍKY ZA KAŽDÉ DOBRÉ RÁNO. Po osmiletém půstu přistoupil ke svému třetímu celovečernímu snímku PERNÍKOVÁ VĚŽ z prostředí drogové scény. V roce 2007 začal natáčet svůj čtvrtý celovečerní film s pracovním názvem O ŽIVOT.

Martin Písařík

Martin Písařík

Postava ve filmu: J.T.

Martin Písařík se narodil 1.7.1979 v Praze. Jako dítě účinkoval v televizním filmu Karla Kachyni „Městem chodí Mikuláš". Po té nastoupil do amatérského divadla Radar, kde dodnes působí v inscenacích pro děti, se kterými jezdí po dětských domovech, školách atd.

Vystudoval na státní konzervatoři obor hudebně dramatický pod vedením Vladislava Beneše a Gabriely Vránové. Vzdělání si rozšířil ještě třemi lety na konzervatoři Jaroslava Ježka, obor muzikál.

V současné době je v angažmá v Městských divadlech pražských. Koncertuje se svou kapelou Akustik, pro kterou skládá a zpívá své písně. Ve volných chvílích se věnuje tanci a různým hudebním nástrojům.

Pedja Bjelac

Pedja Bjelac

Postava ve filmu: Noha

Role tohoto budoucího věrného parťáka hlavního hrdiny Petra Nohy připadla srbskému herci Predragu Bjelacovi. "Petr je vlastně podvodník, s nímž se Jakub Vrána seznámí v psychiatrické léčebně, čímž začíná jejich dlouholeté přátelství," popsal Bjelac svojí postavu. Za dvaceti let, které film z Vránových osudů zachycuje, se Noha několikrát objeví, aby ho vytáhl z bryndy. "Je to takový jeho záchranář, který mu pomůže obstarat peníze, dostat se z vězení nebo sehnat práci," vysvětlil vysoký charismatický herec, jenž si zahrál i ředitele chlapecké školy Igora Karkarova ve čtvrtém pokračování filmu o Harrym Potterovi.

Vystudoval na Bělehradské univerzitě dramatických umění. Hereckou kariéru začal ve své rodné Jugoslávii,kde je dodnes jednou z předních osobností televize a filmu.

V posledních letech se stává součástí různých evropských filmových produkcí. Například Harrisonvy květy či The Final Victim. Americké i evropské publikum jej mohlo vidět v malé roli v komedii Eurotrip. V Anglii se Bjelac objevil ve dvoudílném televizním filmu Válečníci, kde mu byli hereckými partnery Damian Lewis a Ioan Gruffudd. Hrál také ve filmu Charles II. po boku Rufuse Sewella. Jeho zatím nejznámější role přišla roku 2005, kdy si zahrál ředitele chlapecké školy v Kruvalu, Igora Karkarova, ve čtvrtém pokračování filmu o Harrym Potterovi, jménem Harry Potter a Ohnivý pohár. V roce 2006 hrál v remaku hororové klasiky Satan přichází.

Tomáš Matonoha

Tomáš Matonoha

Postava ve filmu: Dagestánec

Tomáš Matonoha se narodil v Brně. V roce 1994 se stal členem brněnského HaDivadla, kde hraje dodnes. Především ho ovšem televizní diváci znají ze seriálu TV Prima Rodinná pouta. Objevil se rovněž v seriálu Strážce duší a v televizní komedii Muž, kterého chtějí. Vidět jsme ho mohli také ve filmech Vyhnáni z ráje, Mistři, Divoké včely, Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště, Gympl...

Zdeněk Srstka

Zdeněk Srstka

Postava ve filmu: Maskot

K filmovému prostředí se dostal díky profesi kaskadéra. Byl u počátků formování profesionální kaskadérské skupiny barrandovského studia.

Jedním z prvních Srstkových filmů byla westernová parodie LIMONÁDOVÝ JOE ANEB KOŇSKÁ OPERA, kde si zahrál jednoho z pistolníků. Vysoké nasazení českých kaskadérů ve rvačkách vedlo k vysoké autentičnosti akčních scén a bylo jedním z důvodů úspěchu legendárního snímku. Postupně se objevil v bezmála padesáti filmech a stovkách televizních inscenací, seriálů a zábavných pořadů. V 80. letech si získal popularitu z vystupování ve scénkách úspěšné šou MOŽNÁ PŘIJDE I KOUZELNÍK. Jeho nejznámější filmovou větou se stalo proslulé "Hliník se odstěhoval do Humpolce" z filmu MAREČKU, PODEJTE MI PERO. Pánové Smoljak se Svěrákem ve svém pořadu VESELÉ PŘÍHODY Z NATÁČENÍ tvrdili, že jim bylo líto nevyužitého talentu Zdeňka Srstky a rozhodli se mu přidělit jednu z hlavních rolí svého filmu ROZPUŠTĚNÝ A VYPUŠTĚNÝ.

Petr Čtvrtníček

Petr Čtvrtníček

Postava ve filmu: Lemke

Jeho kariéra začala roku 1991 vedlejší roli ve filmu Tomáše Vorla – Kouř, i když už předtím se objevil v několika dílech seriálu Dobrodružství kriminalistiky (1989). Po třech letech, v roce 1994 si zahrál opět vedlejší roli tentokrát v propadáku Nexus.

Jeho filmová kariéra se stále neodvíjela příliš zázračně. Ovšem po filmech UŽ (1995) a Pasti, pasti, pastičky (1998) přišel roku 1998 s nápadem vytvořit s Davidem Vávrou, Milan Šteindlerem a Ferem Feničem z pořadu černého humoru a parodického úmyslu Česká soda dříve "Čtvrtníček, Steindler, Vávra uvádějí..." z roku 1993 film právě s názvem Česká soda, což byl sestřih těch nejlepších scének z pořadu. Tento film se umístil i v první stovce nejoblíbenějších filmů na ČSFD.

Do roku 2005 potkávali Petra opět jen samé vedlejší role: Eliška má ráda divočinu (1999), Mazaný Filip (2003) a Čert ví proč (2003). Toho roku totiž přišel velký zvrat v jeho dosavadní kariéře. Nejen že dostal hlavní roli ve filmu Doblba!, ale s Jirkou Lábusem napsal veleúspěšnou divadelní hru o korupci českých trenérech fotbalu. Za pár týdnů dostal nabídku účinkovat v pořadu z produkce HBO „Na stojáka". Tentýž rok byl obsazen do seriálu Bazén, který u diváků propadl. O rok později si zahrál v další řadě filmů opět vedlejší role. Byly to filmy: Kráska v nesnázích, Experti, Rafťáci, obsluhoval jsem anglického krále. Dále pak ve filmech Poslední plavky a František je děvkař.

Kateřina Brožová

Kateřina Brožová

Postava ve filmu: Jiřina Hložová

Pochází z umělecké rodiny, a tak jako dítě chodila na balet, na klavír, a pak do dramatického kroužku. Taky jezdila na koni a věnovala se různým sportovním a tanečním aktivitám. Chtěla se věnovat zvířatům, ale její kroky stejně nakonec vedly k divadlu. Studovala herectví na divadelní fakultě Akademie múzických umění. Ve třetím ročníku začala hostovat v Divadle na Vinohradech, po škole získala poloviční úvazek a po dalších dvou letech ji vzali do angažmá. Hrála tam celkem devět sezon a odehrála přes dvacet rolí. Poté se rozhodla jít na volnou nohu.

Od roku 1997 hraje jako host v Hudebním divadle v Karlíně, kde  ztvárnila roli ve třech představeních a po určité pauze se na tuto scénu opět vrátila a hraje zde ve dvou muzikálech - Noc na Karlštejně a Jekkyl&Hyde.

Herectví se věnuje už nějaký čas a má za sebou řadu televizních filmů, inscenací, ale největší popularitu si získala českým seriálem ŽIVOT NA ZÁMKU (1995), kde si po boku známých osobností zahrála postavu sekretářku ředitele školy Renatu. Kromě dalších spíše menších rolí v r.2004 opět "naskočila" do seriálu tentokrát s názvem POJIŠŤOVNA ŠTĚSTÍ, kde dostala jednu z hlavních postav. Role Dagmar Krausové je podle jejích slov báječná herecká zkušenost, i když s touto postavou ne vždy sympatizuje, ale na druhou stranu se jí líbi vývoj její postavy. Z těch lepších televizních filmů lze zmínit ZNÁSILNĚNÍ (2001) a nejnovější počin SLEČNA GURU (2006).

Kromě hraní se věnuje také zpěvu a od r.1997 už stihla vydat a natočit tři sólová alba, v této chvíli připravuje další. Také je možné ji slyšet v některém dabingu např: v animovaném filmu AUTA (2006), kde propůjčila svůj hlas modré Sally. Také dabovala manželku Jacka Bauera (Kiefer Sutherland) Teri Bauerovou (Leslie Hope) v seriálu 24 HODIN, ale i také sympatickou mamutici v DOBĚ LEDOVÉ 2.

Norbert Lichý

Norbert Lichý

Postava ve filmu: Hospodský

Divadelní ostravský herec se narodil 29. prosince 1964 v Ostravě. Jeho otec byl režisér, herec a dramatik Saša Lichý. Norbert stanul na divadelních prknech poprvé už devíti letech. O deset let později působil v šumperském městském divadle, např. spolu s Miroslavem Etzlerem nebo Jiřím Dvořákem. V rozmezí let 1986-1987 působil v Divadle loutek v Ostravě a od roku 1987 působí bez přestávky v Divadle Petra Bezruče. Kromě herectví se věnuje i hudbě a skládání scénické hudby. Jeho činnost lze vysledovat i ve spolupráci s ostravským studiem České televize - dokumenty, dabing. Angažmá v některém z pražských divadel jej neláká, je bytostně spjat s Ostravou, považuje se za patriota. Herec prošel za svou kariéru obrovským množstvím pozoruhodných charakterů. Hrál mj. Harpagona v Lakomci, Duncana v Macbethovi, Truffaldina ve Sluhovi dvou pánů, Parfena Semjonoviče Rogožina v Idiotovi, Antonína Důru v Rozmarném létu apod. Za roli Mendela Singera, ve hře Job od Josepha Rotha, byl v roce 2009 oceněn Cenou Thálie.

Jako hudebník se podílel na hudebním doprovodu např. k představením Misery, Idiot, Mladá garda v letech jungle - ruská krasavice fragmentárně odhalena, Ryba ve čtyřech a Usměvavý syn. Norbert Lichý umí hrát na kytaru, basu i varhany, v mládí působil v několika kapelách.

Ester Kočičková

Postava ve filmu: Doktorka

Ester Kočičková (vlastním jménem Renata Divišová-Pařezová) je česká zpěvačka, textařka a moderátorka.

Pseudonym Ester Kočičková začala používat jako moderátorka Rádia Limonádový Joe. Pro Českou televizi moderovala pořady Ženský hlas, Dvojhlas a Nejhorší vyhrává. Nyní vystupuje s Oldřichem Kužílkem v pořadu Ptá se Ester Kočičková/Olaf Lávka rozhlasové stanice Radiožurnál.

Jako zpěvačka intepretuje šansony s vlastní texty a s hudbou skladatele Lubomíra Nohavici, který ji také doprovází na klavír.

Katarína Hasprová

Postava ve filmu: Dagmar

Studovala na JAMU v Brně, odbor muzikál. Účinkovala v muzikálu A. L. Webbera a T. Ricea Josef a jeho zázračný barvený plášť v divadle Nová scéna v Bratislavě.Po absolvovaní akademie odešla do Prahy, kde si zahrála dvojroli kněžny Adriany a Sandry v muzikálu Drákula. Potom přišla úloha Anity v klasickém muzikálu West Side Story v Brně a hlavní ženská úloha v rockovém muzikálu Vlasy, Opět v Praze. V roku 1997 vítězstvím na mezinárodním festivale populární písně Bratislavská lyra odstartovala svoji sólovou kariéru. Na základe tohoto vítězství reprezentovala Slovensko v roce 1998 na soutěži Eurovize v Birminghame s písní „Modlitba“. V roce 1999 vyšlo její první sólové album pod názvem Katarína Hasprová. Účinkuje v muzikálech Král David , Pomáda, Cikáni jsou do nebe, Omše. V roce 2002 vydala druhé sólové album s názvem Chvíli se mnou leť.

Jana Krausová

Postava ve filmu: Matka

Jana Krausová je česká herečka a výtvarnice, dcera herce Josefa Pehra, matka zpěváka a herce Davida Krause, manželka herce a moderátora Jana Krause.

Pochází z umělecké rodiny, její otec byl známý herec a loutkoherec Josef Pehr, matka byla výtvarnice a loutkoherečka. Dětství prožila Jana s maminkou a babičkou, občas se vídala s otcem. Po základní škole studovala střední umělecko-průmyslovou školu, obor grafika a monumentální malba, poté vystudovala pražskou AVU. V osmdesátých letech se provdala za herce Jana Krause, s nímž má dva syny Davida a Adama. V roce 1994 se ale se svým manželem Janem rozešla, přesto však zůstali formálně manželé. Začala žít s hercem Karlem Rodenem. Nyní pořádá výstavy svých děl (keramiky a obrazů), hraje ve filmech, v divadle i televizních seriálech.

Oto Klempíř

Postava ve filmu: Otec Jakuba

Jako každý správný Moravák jsem se již v útlém mládí rozhodl pro Prahu. Vystřídal jsem zde milión různých zaměstnání a nakonec zakotvil u reklamy. Reklama mě baví, ale ne zcela naplňuje, proto se věnuji hudbě a psaní uměleckých textů (básně, scénář, hudební texty). Po divokých rockerských letech plných sjíždění čehokoliv je ze mě nyní abstinent a nekuřák, žijící spokojeným rodinným životem malého podnikatele.

Martin Hranáč

Postava ve filmu: Míša

Narodil se v Ústí nad Labem. Hudbu má Martin už v genech. Dědeček, profesor Zdeněk Kolářský, byl prvním houslistou České filharmonie. Matka je učitelka hry na flétnu.Sám Martin chodil od šesti let do lidové školy umění.

Má za sebou už pětiletou karieru v pražském divadle Semafor, spolupracuje s J.Suchým a J.Menzelem. Také se objevil na televizní obrazovce.

Další herci

Veronika Hong, Nikola a Dominika Danosovy, Mei yin kang, Filip Švarc, Tomáš Magnusek, Antonín Duchoslav

Novinky / Napsali o nás / TZ

Czechmademan na Facebooku
NOGUP AGENCY uvádí film "CZECH MADE MAN"
hrají: JAN BUDAŘ | PEDJA BJELAC | MILAN ŠTEINDLER | NORBERT LICHÝ | KATEŘINA BROŽOVÁ | MARTIN PÍSAŘÍK | VERONIKA HONG | PETR ČTVRTNÍČEK | MARTIN HRANÁČ | KATARÍNA HASPROVÁ | VLADIMÍR MAREK | MEI YIN KANG | kamera: ANTONIO RIESTRA | hudba: KÁJA MAŘÍK | mistr zvuku: TOMÁŠ BĚLOHRADSKÝ | střih: PAVEL HRDLIČKA | architekt: OLEG PETROV | kostýmy a masky: SASHA ISAR | producent: JIŘÍ JURTIN | koproducenti: ELEPHANT ORCHESTRA | TICKET ART | výkonný producent | MICHAELA FLENEROVÁ | PR a markeing: DANA VOLÁKOVÁ | dramaturg: FRANTIŠEK FIALA | scénář: MILAN BUKOVECKÝ | OTO KLEMPÍŘ | JIŘÍ HUBÁČEK
režie: TOMÁŠ ŘEHOŘEK